کد خطای تردمیل

ارورهای تردمیل

کد خطای تردمیل

کد خطای تردمیل یا  ارورهای تردمیل

تردمیل وسیله ورزشی بسیار کارآمدی است که در هر باشگاه، ورزشگاه و بسیاری از منازل موجود است. با شناسایی دقیق ارورهای تردمیل یا  کد خطای تردمیل می توانید به راحتی این خطاها را برطرف کنید. وقتی ارور بر روی نمایشگر تردمیل ظاهر می شود از روی شماره ظاهر شده با توجه به راهنمای مرتبط با ارور های تردمیل که در ادامه ارائه خواهد شد، می توانید بفهمید که کدام قسمت از تردمیل دچار مشکل شده است. به شما توصیه می شود که از یک تعمیرکار ماهر تردمیل برای تعمیر تردمیل بهره بگیرید و خودتان دست به آچار نشوید. سرویس منظم و روغن تردمیل باعث می شود  عمر مفید تردمیل شما افزایش یابد و از خطاهای تردمیل پیشگیری کند. همچنین این را به خاطر بسپارید که اگر تردمیل باکیفیت خریداری کنید، این کار ازهزینه های جانبی و تعمیراتی شما می کاهد و دیگر به هزینه اضافی برای تعمیرات تردمیل نیازی نیست.

کد خطای تردمیل

کدهای خطای تردمیل

۱-ارور روشن نشدن تردمیل(POWER ERROR)

۲-شروع نشدن حرکت تردمیل(START ERROR)

۳- ۶ نوع کد مختلف ارور بر روی نمایشگر(CODE ERROR)

۴- کد خطای تردمیل مرتبط با صفحه نمایش( MONITOR ERROR)

۵-جرقه (SPARK ERROR)

توضیحات مرتبط با انواع ارورهای تردمیل:

 • روشن نشدن تردمیل:

هر تردمیلی دارای  دکمه یا کلید POWER است که با فشار دادن آن دکمه یا کلید دستگاه برقدار می شود. گاهی کابلی که برق را به دستگاه می رساند دچار قطعی میشود، گاهی فیوز داخلی دستگاه  به دلیل عبور جریان زیاد برق می پرد، کلید یا دکمه  POWERخراب می شود. با یک فازمتر چک کنید آیا پریز برق سالم است و برق را عبور می دهد؟

۲-شروع نشدن حرکت تردمیل(START ERROR)

اگر دستگاه تردمیل شما حرکت نمی کند، علت آن سوختن مدارات الکترونیکی و عیب در برد های الکترونیکی تردمیل است و باید با تعمیرکار تخصصی تردمیل تماس بگیرید. گاهی نیاز است برد عوض شود و گاهی با عوض کردن تعدادی قطعه روی برد، می توانید دوباره از همان برد استفاده کنید و از هزینه تعمیر شما کاسته می شود. گاهی نیز علت حرکت نکردن تردمیل سوختن موتور آن است. موتور تردمیل یکی از اصلی ترین قطعات تردمیل است و کیفیت تردمیل به قدرت موتور آن وابسته است.

۳- ۶ نوع کد مختلف ارور بر روی نمایشگر

کارخانه های سازنده تردمیل برای راحتی مشتریان خود کدهایی را طراحی کرده اند تا در صورت  بوجود آمدن خطا در تردمیل، بتوان با خاطر آسوده با آگاهی از هر کد خطا، عیب احتمالی دستگاه را شناسایی کرد و برای برطرف کردن آن خطا، راه حلی یافت. این کدها ۶ نوع متفاوت دارند و هر کدام عیب قسمت خاصی از دستگاه را مشخص می سازند. در کارخانه ای کد ۱ ممکن است کد۲ کارخانه دیگر باشد و معانی و مفاهیم کدها از کارخانه ای به کارخانه دیگر متفاوت است.

کد شماره ۱:

این کد  به برد درایور و یا مدار کنترل سرعت موتور مرتبط است.

کد شماره ۲:

این کد  به سنسور سرعت و یا موتور تردمیل مرتبط است.

 

کد شماره ۳:

این کد  به مدار کنترل سرعت ،موتور تردمیل  و یا سنسور سرعت مرتبط است.

کد شماره ۴:

این کد به قطعی کابل و یا سیم های برق رسانی موتور مرتبط است.

کد شماره ۵:

این کد به کم بودن ولتاژتغذیه و یا مشکلات بین موتور و برد درایور مرتبط است.

کد شماره ۶:

این کد به IC برد درایور تردمیل مرتبط است.

 

 

 

 

 

 

 
2 پاسخ
 1. پوریا
  پوریا گفته:

  سلام.تشکر از توضیحاتتون
  کد
  E 02
  مربوط به کدام قسمت هست؟
  کلا کد هایی که حروف انگلیسی دارن با کد هایی که شما گفتید متفاوتند؟

  پاسخ
 2. علی زارعی
  علی زارعی گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید تردمیل ما مدل اسپورتک۸۸۰۱میباشد وقتی تردمیل روشن میکنم عدد نشانگر وزن مدام درحال اضافه شدن هست و تردمیل شروع بکار نمیکند علت از چیست. بسیار ممنون میشم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *