رفع کندی تسمه تردمیل

رفع کندی تسمه تردمیل

رفع کندی تسمه تردمیل

رفع کندی تسمه تردمیل  و نحوه ی رفع کندی تسمه تردمیل ، زمانی مورد اهمیت قرار می گیرد که تردمیل شما دچار مشکل شده است . و به دلیل وجود این مشکلات ، که اکثرا مربوط به تسمه ی تردمیل می باشد ، سرعت تردمیل کم شده و به کندی حرکت می کند . در این مقاله به ذکر دلایل کند شدن تسمه تردمیل و چگونگی رفع این مشکل  می پردازیم .

کندی تسمه تردمیل چه زمانی پیش می آید ؟

کندی تسمه تردمیل از جمله مشکلاتی است که در رابطه با تردمیل وجود دارد . طبق صحبت های متخصصین ما در تعمیر تردمیل اصفهان ، این اتفاق یعنی کند شدن تسمه ی تردمیل ، به این شکل است که تسمه ی تردمیل در حالت عادی که کسی روی آن نیست ، به خوبی کار می کند . اما زمانی که روی آن ایستادیم ، بعد از چند دقیقه سرعت دستگاه کم می شود ،  در چنین شرایطی گفته می شود که تسمه ی تردمیل کند شده است . کند شدن تسمه تردمیل دلایل مختلفی دارد . برای رفع کندی تسمه تردمیل ، نیاز است که با دلایل آن آشنا شوید . تا بتوانید در جهت رفع آن اقدام نمایید . به همین دلیل در ادامه به شرح این دلایل خواهیم پرداخت .

پوسیدگی تسمه ی تردمیل

تسمه ی تردمیل خود را به خوبی بررسی نمایید . اگر در مورد پوسیدگی تسمه و تعویض کردن آن مردد هستید بهتر است تست زیر را انجام دهید . این آزمایش ، آزمایش شیب نام دارد . روند آزمایش به این شکل است که ، با سرعت ۵ کیلومتر در ساعت روی تخته تردمیل راه بروید . در این حالت تخته باید در کمترین حالت خود قرار گرفته باشد . در این حالت کلید ایمنی را بکشید . اگر تسمه تردمیل شما پوسیده باشد ، تردمیل به سرعت متوقف می شود زیرا میزان اصطکاک آن زیاد است . اما اگر تسمه ی تردمیل همچنان قابل استفاده باشد ، پس از کشیدن کلید ایمنی دستگاه با تاخیر متوقف می شود . و شما تا زمان توقف کامل چند گام کامل طی خواهید کرد .

روش دیگری هم برای آزمایش شیب وجود دارد . در این روش تخته را در بیشترین شیب قرار می دهید ، و با همان سرعت ۵ کیلومتر در ساعت ، راه می رویم . اگر در این حالت تردمیل به خوبی حرکت کرد و مشکلی نبود ، اما در حالت شیب کم تسمه به تخته گیر می کرد ، این نشان دهنده ی این است که تسمه ی تردمیل فرسوده شده است . باید تسمه ی تردمیل را تعویض نمایید .

سفت شدن بیش از حد تسمه تردمیل

رفع کندی تسمه تردمیل سفت بودن بیش از اندازه

گاهی سفت شدن بیش از اندازه ی تسمه ی تردمیل ، باعث کند شدن تسمه می گردد . اگر به تازگی تسمه ی تردمیل خود را تعویض یا تنظیم کرده اید ، ممکن است تسمه را بیش از حد ممکن سفت کرده باشید . برخی از افراد تصور می کنند که هرچه نوار تردمیل سفت تر باشد ، تردمیل عملکرد بهتری خواهد داشت . اما به هیچ وجه این طور نسیت . سفت کردن بیش از حد نوار ممکن است به تردمیل و موتور آن صدمه بزند . زمانی که تسمه ی موتور سفت شده باشد ، موتور تلاش بیشتری می کند برای به جرکت در آوردن آن . در نتیجه فشار بیشتر ی به موتور وارد می گردد . این فشار بیشتر علاوه بر این که میزان مصرف برق را افزایش می دهد ، باعث می شود که عمر موتور تردمیل شما کاهش پیدا کند .

بنابراین اگر تسمه ی تردمیل شما خیلی سفت باشد باید آن را شل کنید . برای اینکه تسمه در مناسب ترین حالت قرار بگیرد می توانید این کار را انجام دهید . تسمه ی تردمیل را در هنگامی که خاموش است تست نمایید . باید بتوانید آن را به راحتی با دست بچرخانید . و اینکه بتوانید آن را به راحتی تا ۳ سانتی متر بلند نمایید . اما دقت کنید که بیش از حد تسمه را شل نکنید ، زیرا ممکن است هنگام کار کردن تسمه زیر پای شما بلغزد و مشکلات دیگری به بار آورد .

از کار افتادن و ضعیف شدن موتور تردمیل

گاهی ممکن است دلیل کند شدن تسمه ی تردمیل ، کاهش قدرت و ضعیف شدن موتور تردمیل شما باشد . موتور تردمیل با گذر زمان دچار استهلاک می شود و این باعث می گردد که نتواند مثل سابق کار کند . در نتیجه سرعت تردمیل کاهش می یابد و تسمه به کندی حرکت می نماید . در چنین شرایطی برای رفع کندی تسمه تردمیل ، باید موتور تردمیل شما تعویض گردد . برای اطمینان از این مسئله می توانید میزان قدت موتور را بررسی نمایید .

در ابتدا یک شی خارجی را گرفته و با موتور تردمیل در جهت حرکت آن همراهی نمایید . بعد از آن شی را در جهت خلاف حرکت تردمیل فشار داده و از حرکت آن جلوگیری نمایید . اگر حرکت تردمیل شما کاهش یافت ، این بدین معنی می باشد که موتور شما ضعیف شده و نیاز به تعمبر دارد . توجه فرمایید که برای تست میزان قدرت موتور به هیچ عنوان از دست و پا استفاده نفرمایید . این کار ممکن است آسیب جدی به شما و سلامتی شما ایجاد نماید .

خراب بودن درایو تردمیل

رفع کندی تسمه تردمیل خرابی درایو تردمیل

خراب بودن درایو تردمیل نیز می تواند یکی از دلایل کند شدن تسمه تردمیل باشد . برد تردمیل یک سیستم محدود کننده جریان خودکار دارد که زمانی که فردی روی تسمه قرار می گیرد ، به صورت خودکار به کار می افتد و جریان را کاهش می دهد .تا از سوختن مدار جلوگیری گردد . این اتفاق زمانی می افتد که تردمیل بیش از حد داغ شده و کار کرده باشد . در صورتی که برد خراب شده باشد ، ممکن است این سیستم بدون دلیل فعال شده و جریان را کاهش دهد . در چنین شرایطی باشد برد را  تعویض کرد . البته این دلیل به ندرت اتفاق می افتد .

در پایان

در صورت بروز هرگونه مشکل ، بهترین کار این است که با یک سرویس کار متخصص و باتجربه تماس بگیرید . تا دستگاه شما را بررسی کرده ، مشکل را به درستی شناسایی نموده و رفع نماید . در صورت عدم داشتن اطلاعات کافی ، و تخصص مورد نیاز به هیچ عنوان به صورت خودسرانه اقدام به تعمیر تردمیل نفرمایید . زیرا این کار ممکن است علاوه بر این که مشکل شما را حل نخواهد کرد ، آسیب بیشتری به دستگاه تردمیل شما خواهد زد .

سایر مقالات مرتبط

چرا تردمیل بو میده ؟

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

چرا تردمیل روشن نمی شود ؟

چرا تردمیل صدا میده ؟

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

چگونه تسمه تردمیل را تنظیم کنیم ؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − دوازده =