علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل ، می تواند متعدد باشد . به همین دلیل نیاز است با دلایل مختلف خاموش شدن ناگهانی تردمیل آشنا شوید . تا در صورت بروز چنین مشکلی ، بتوانید عیب تردمیل خود را شناسایی و رفع نمایید . افراد زیادی بارها با متخصصین ما در تعمیر تردمیل اصفهان تماس گرفته و در مورد علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل خود پرسیده اند . به همین دلیل ما در این مقاله به دلایل این امر  و علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل پرداخته ایم .

اصطکاک تسمه ، علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

اصطکاک تسمه و یا نوار نقاله ، می تواند علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل شما باشد . از آنجا که تسمه یکی از مهم ترین قطعات تردمیل می باشد و بیشترین نقش را در کارکرد تردمیل دارد ، می تواند یکی از مهم ترین علت های خاموش شدن ناگهانی دستگاه تردمیل شما باشد . که این مورد هم حالت های مختلفی دارد که شما با توجه به علائم باید در رابطه با آن اقدام نمایید . در ادامه به ذکر این حالات می پردازیم .

 به کار افتادن کلید قطع جریان تردمیل

گاهی ممکن است شما به مدت طولانی از تردمیل استفاده نمایید . در چنین شرایطی تسمه ی تردمیل داغ می شود . این امر باعث می شود که کلید قطع جریان تردمیل به کار افتد و تردمیل شما از کار باز ایستند . در چنین شرایطی اکثر افراد مجددا دکمه استارت تردمیل را فشار می دهند ، و شروع بع کار می کنند . اما این کار کاملا اشتباه است و مجدد و در زمان کمتری یاز هم کلید قطع جریان به کار خواهد افتاد . بهترین اقدام این است که اجازه دهید تردمیل شما کمی سرد شده و سپس شروع به استفاده ی مجدد از آن نمایید . البته سلامت و تنظیم بودن تسمه ی تردمیل نیز در این جا نقش پررنگی دارد زیرا اگر درست تنظیم نباشد زودتر داغ می شود . به همین دلیل پیش از استفاده حتما تسمه را کنترل و تنظیم نمایید .

به کار افتادن سنسور حرارتی

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل به کار افتادن سنسور حرارتی

زمانی که تردمیل شما برق زیادی مصرف می کند ، تردمیل داغ شده و خاموش می گردد . و اگر مجددا روشن شود ، سریع تر از قبل داغ شده و خاموش می شود . این مسئله زمانی رخ می دهد ، که تردمیل شما دارای سنسور حرارتی باشد . سنسور حرارتی زمانی که دستگاه داغ کرد ، برای محافظت از موتور و برد دستگاه شما به کار می افتد و دستگاه را خاموش می کند . تا دستگاه شما دچار سوختگی موتور یا برد و یا سایر قطعات نگردد . علت افزایش مصرف برق  در نتیجه داغ کردن تردمیل می تواند ، پوسیدگی تسمه یا تخته ی تردمیل شما باشد و در چنی شرایطی شما باید تسمه را تعویض نمایید . از سالم بودن تخته و عدم فرسودگی آن مطمئن شوید . تسمه و نوار نقاله را به صورت مرتب تمیز کرده و روغن کاری نمایید . تا از بروز چنین مواردی جلوگیری گردد .

وجود اتصالی در موتور تردمیل

اتصالی در موتور تردمیل می تواند علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل باشد . اگر موتور دستگاه شما دچار خرابی و ایراد باشد ، این امکان وجود دارد که در هنگام کار کردن تردمیل و داغ شده آن موتور دچار اتصالی شود . و برای جلوگیری زا مشکلات بیشتر دستگاه خاموش گردد . در چنین شرایطی چون بحث اتصالی موتور کاملا تخصصی است به هیچ عنوان شخصل و یدون تجربه اقدام به تعمیر تردمیل خود ننماید . حتما با یک سرویس کار مطمئن تماس گرفته و درخواست راهنمایی نمایید .

خرابی سنسور سرعت تردمیل

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل خرابی سنسور سرعت

اگر تردمیل شما در زمان بسیار کوتاهی ، سریعا خاموش می گردد ، ممکن است سنسور سرعت موتور شما خراب بوده باشد . در چمی شرایطی ممکن است ارور مربوطه روی صفحه نمایشگر ظاهر گردد . یا اگر به تسمه تردمیل دقت نمایید هنگام کار کردن ممکن است بلغزد که به دلیل خرابی سنسور سرعت و کاهش و افزایش دمای آن می باشد . در صورت بروز چنین مشکلی باید سنسور سرعت تعمیر یا تعویض گردد . برای رفع این مشکل نیز می توانیدبا یک سرویس کار با تجربه تماس بگیرید .

سایر نقص های فنی تردمیل

گاهی ممکن است تردمیل شما بدون علت و زمان مشخصی خاموش شود ، یا ارور های متخلفی روی صفحه نمایشگر نشان داده شود و یا به صورت مداوم متوقف شود ، تمامی این موارد نشان دهنده ی نقص فنی در یکی از قطعات تردمیل شما می باشد . زمانی که تردمیل شما ارور می دهد و بعد خاموش می شود ، شما می توانید با توجه به کد خطای مربوطه نسبت به رفع آن اقدام نمایید . به این شکل که کد مروبطه را یادداشت نموده و به دفترچه ی راهنمای تردمیل مراجعه نمایید . همچنین می توانید با تماس با مشاورین ما درخواست راهنمایی کنید . و سپس نسبت به رفع آن اقدام نمایید .

گاهی ممکن است علت خاموش شدن تردمیل ، شل شدن اتصالات و سیم ها باشد ، یا وجود اتصالی در دستگاه ، خراب بودن صفحه نمایشگر دستگاه ، ایراد در جعبه تقسیم دستگاه ، پوسیدگی سیم های رابط و … باشد . در چنین مواردی ابتدا دستگاه را به خوبی بررسی نمایید . سیم کشی ها را چک کرده و از صحت آن ها مطمعن شوید . در نهایت از آنجا که مشکل کاملا فنی و تخصصی می باشد بهتر این است که با یک تعمیرکار متخصص و باتجربه تماس گرفته و درخواست کمک و راهنمایی نمایید .

اقداماتی مفید برای جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی تردمیل

بهترین اقدام برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در تردمیل شما ، سرویس دوره ای تردمیل می باشد . این کار از ایجاد مشکلات احتمالی و یا گسترش آن جلوگیری می نماید . عمر مفید دستگاه تردمیل شما را افزایش خواهد داد و عملکرد آن را بهبود می بخشد . در کنار سرویس کردن دوره ای باید حتما تردمیل خود را به طور مرتب تمیز و گرد گیری نماید . به ویژه قسمت موتور ، تسمه و نوار نقاله ی آن را . روغن کاری مرتب تردمیل نیز تاثیر بسیار مثبتی بر کارکرد آن خواهد داشت .

سایر مقالات مرتبط

چرا تردمیل بو میده ؟

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

چرا تردمیل روشن نمی شود ؟

چرا تردمیل صدا میده ؟

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 7 =