علت خرابی تردمیل

علت خرابی تردمیل

علت خرابی تردمیل

در این مقاله می خوایم علت خرابی تردمیل را بررسی نماییم.

تردمیل وسیله ورزشی بسیار سودمندی است که در طولانی مدت در اثر استفاده نادرست و یا عدم رعایت اصول صحیح در استفاده از آن  می تواند خراب شود. تردمیل در برابر ضربه های پیاپی بسیار مقاوم است اما عواملی وجود دارند که اگر به آنها توجه نشود می تواند سبب خرابی تردمیل شود. البته در صورت خرابی تردمیلتان هرگز تردمیل دیگری خریداری نکنید و به جای خرید تردمیل دست دوم با تعمیرکار تردمیل تماس برقرار سازید تا با مبلغ کمتری از تردمیل خودتان بهره ببرید.

علت خرابی تردمیل شامل:

۱-وزن و نوع استفاده

در استفاده از تردمیل وزن و نوع استفاده از اهمیت ویژه ای برخوردار است  به طوری که افراد جهت استفاده از تردمیل باید قبل از قرار دادن کف پای خود بر روی تردمیل این وسیله را روشن کنند تا تردمیل حرکت کند و سپس بر روی آن قدم بزنند و یا بدوند.

خرابی و سوختن برد راه انداز و یا اینورتر در زمینه  تعمیرات تردمیل بسیار رایج است و علت این خرابی عدم رعایت همین نکته ای است که گفته شد. جهت تعمیر راه انداز و یا اینورتر کافی است با ما تماس حاصل فرمایید.

۲- به اتمام رسیدن جاروبک یا ذغال موتور

سوختن موتور تردمیل اغلب با بوی بدی همراه است که علت آن می تواند به اتمام رسیدن جاروبک یا ذغال موتور باشد. جهت تعمیر موتور کافی است با ما تماس حاصل فرمایید.

۳-وزن بالا

هنگامی که شخصی با وزن بالا بر روی تردمیل برود، موتور تردمیل میسوزد و این سوختگی  با بوی بدی همراه خواهد بود. لازم است در استفاده از تردمیل به ماکزیمم وزن تعیین شده تردمیل دقت شود. به همین علت  بسیار خوب است  که تردمیل هر ۶ ماه یکبار سرویس شود تا این مشکل بروز نکند.

۴- عدم سرویس کاری و روغن کاری تردمیل

اگر می خواهید تردمیل شما بیشتر عمر کند ، کارایی آن افزایش یابد و از فشار بر روی موتور کاسته و جلوگیری به عمل آید، بهتر است در هر فرصت مناسبی و هر چند ماه یک بار آن را سرویس و روغن کاری کنید. بهترین روغن  برای روغن کاری تردمیل  روغن سیلیکون (silicon oil) است که باعث می شود سرویس شما بهتر و با کیفیت تر شود.

۵- عدم رسیدگی به سنسور سرعت  

یکی از عواملی که می تواند سبب خرابی تردمیل شود سنسور سرعت تردمیل است. سنسور سرعت را با بررسی سالیانه با دقت تمیز کنید و آن را پس از تمیز کردن در جای خود در تردمیل قرار دهید تا تردمیل عملکرد مناسبی از خود نشان دهد.

۶- تمیز نکردن و عدم نگهداری صحیح تردمیل

برروی قسمت نوار نقاله تردمیل کثیفی و جرم می نشیند و اگر تمیز نشود این جرم از کثیفی ها وارد قسمت های پایینی تردمیل و برد های الکترونیکی شده و از جمله عوامل خرابی تردمیل خواهد بود. یک دستمال مرطوب و یک شیشه پاک کن در دست بگیرید و به مشغول پاک کردن تردمیل بشوید. سعی کنید هر هفته یا  هر چند روز یکبار این کار را  انجام دهید زیرا بعد از مدتی این کثیفی ها می چسبند و به راحتی پاک نمی شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + شش =