چرا تردمیل حرکت نمی کند

چرا تردمیل حرکت نمی کند

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟ این مورد یکی از پرتکرار ترین سوالاتی ست ، که در رابطه با تردمیل پرسیده می شود . در پاسخ به این سوال دلایل متعددی وجود دارد که باید بررسی شود . ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد ، که با وجود اینکه تردمیل را به برق وصل کرده و روشن می کنید اما تردمیل حرکت نمی کند . واضح است که مشکلی در یکی از بخ

ش های تردمیل شما وجود دارد که باعث می شود تردمیل به درستی کار نکند . در این مقاله به بررسی دلایل اینکه چرا تردمیل حرکت نمی کند خواهیم پرداخت .

۴ علت برای اینکه چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

در پاسخ به این سوال که چرا تردمیل حرکت نمی کند ، می توان ۴ دلیل مطرح کرد که از مهم ترین دلایل حرکت نکردن تردمیل می باشد . این دلایل عبارتند از :

  1. آسیب و ایرد در موتور تردمیل شما
  2. شل شدگی و خرابی در کابل برق تردمیل
  3. ایراد در فیوز و مناسب نبودن فیوز برای دستگاه
  4. وجود مشکل در تسمه ی تردمیل و نوار نقاله

در ادامه به بررسی تک تک این موارد می پردازیم . آنچه بسیار اهمیت دارد ، این است که بهترین کار برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی سرویس کردن منظم دستگاه شما و رسیدگی و توجه مداوم به آن می باشد . و بهترین اقدام در صورت وجود مشکل این است که با یک تعمیرکار ماهر و متخصص تماس بگیرید تا تردمیل شما را با دقت بررسی کرده و مشکل آن را شناسایی و رفع نمایید .

وجود نقص و خرابی در موتور تردمیل

چرا تردمیل حرکت نمی کند ، خرابی موتور

کاملا واضح است که یکی از روشن ترین جواب ها در پاسخ به سوال چرا تردمیل حرکت نمی کند ، وجود ایراد ، نقص و خرابی در موتور تردمیل می باشد .  موتور تردکیل اصلی ترین بخش تردمیل می باشد که در صورتی که خراب باشد تردمیل کار نخواهد کرد . خرابی موتور تردمیل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . وجود اتصالی ، وجود گرد و غبار بیش از حد ، عدم کارکرد درست سایر قطعات مربوط به موتور و … . خرابی موتور تردمیل کاملا تخصصی می باشد و بررسی و عیب یابی آن را حتما باید به متخصصین این حوزه بسپارید . زیرا هرگونه اقدام ناآگاهانه می تواند باعث ایجاد مشکلات بیشتری برای تردمیل شما گردد . حتی ممکن است موتور تردمیل شما کاملا بسوزد و از کار بیفتد بنابراین برای رفع این مشکل حتما با یک سرویس کار با تجربه و متخصص تماس بگیرید .

ایراد در کابل ، علت حرکت نکردن تردمیل

اگر تردمیل شما حرکت نمی کند ، پیش از هر اقدامی از رسیدن برق و متصل بودن آن به تردمیل اطمینان حاصل نمایید . بدین منظور ابتدا از سالم بودن پریز مطمئن شوید . بعد دو شاخه کابل تردمیل را چک نمایید . گاهی ممکن است دوشاخه ی تردمیل دچار شل شدگی ، ذوب شدگی و ایراد گردد و نتواند به خوبی برق مورد نیاز دستگاه شما را به دستگاه برساند . کابا را چک کنید تا دچار اتصالی و پوسیدگی نباشد . سیم های اتصال در خود دستگاه تردمیل را نیز بررسی نمایید . کایل متصل کننده ی برد ها به یکدیگر و سایر سیم ها و کایل های مربوطه . دقت کنید که در زمان بررسی کابل ها و اتصالات تردمیل از برق کشیده شده باشد . زیرا کار با برق نیازمند احتیاط بسیار می باشد و باید موارد ایمنی رعایت گردد . این کار از بروز هرگونه سانحه جلوگیری خواهد کرد .

مشکلات فیوز برق تردمیل

چرا تردمیل حرکت نمی کند ، مشکلات فیوز برق

فیوز برق تردمیل از مهم ترین قطعات تردمیل می باشد . در صورتی که فیوز تردمیل دچار مشکل باشد ، این امکان وجود دارد که تردمیل شما حرکت نکند . خرابی فیوز برق و پریدن مکرر آن باعث ایجاد نوسانات برق می گردد که ممکن است باعث شود که برد دستگاه تردمیل شما نیز دچار آسیب گردد . به همین دلیل باید به سرعت این مشکل را حل نمایید . برای رفع این مشکل در ابتدا باید مطمعن شوید که فیوز مربوطه خراب شده است . برای این کار نیاز به یک مولتی متر دارید . اگر بعد از تست فیوز ، مشخص شد که فیوز خراب است ، باید آن را تعویض نمایید .

متخصصین ما در تعمیر تردمیل اصفهان همواره تاکید داشته اند که ، هنگام تعویض فیوز دقت کنید که حتما مدل فیوز و میزان ولتاژ آن با فیوز فعلی کاملا یکسان و مشابه باشد . در غیر این صورت ممکن است فیوز کار نکرده و یا به برد دستگاه تردمیل شما آسیب وارد نماید . این مسئله حتی می تواند باعث آتش سوزی و به خطر افتادن جان شما گردد . به همین دلیل به هیچ وجه از فیوزی که کاملا مشابه فیوز قبلی دستگاه شما نیست استفاده نفرمایید . اگر فیوز شما سالم بود ، اما زود به زود می پرید ، بهتر این است که این فیوز را هم تعویض نمایید تا نوسانات ناشی از پریدن زود به زود فیوز به برد دستگاه شما آسیب وارد نکند . اگرچه تعویض فیوز کار سختی نیست اما بهتر این است که این کار را به متخصص بسپارید به ویژه زمانی که از سلامت آن اطمینان ندارید .

تنظیم نبودن تسمه ی تردمیل

تسمه ی تردمیل از مهم ترین قطعات تردمیل می باشد . این قطعه وظیفه ی جا به جایی و انتقال قدرت به سایر بخش ها و قطعات را دارد . زمانی که این قطعه معیوب باشد و به درستی تنظیم نشده باشد ، ممکن است تردمیل شما حرکت نکند . اگر تسمه تردمیل شما بیش از حد فرسوده شده باشد این امر باعث کندی حرکت و در برخی موارد عدم حرکت تردمیل شما می گردد . همچنین اگر تسمه به خوبی تنظیم نباشد مثلا اگر بیش از اندازه شل و یا سفت باشد امکان این که باعث عدم حرکت تردمیل گردد ، وجود دارد . این مسئله باعث می شود که به موتور تردمیل شما فشار بیشتری وارد شود و عمر آن را کاهش دهد .

برای این که دچار چنین مشکلی نگردید باید همیشه پیش از استفاده از تردمیل ، تسمه ی آن را چک نمایید تا در وسط به صورت صحیح قرار گرفته باشد . تسمه تردمیل را به طور مرتب تمیز و گرد گیری نمایید . تا گرد و غبار موجود باعث ایجاد اختلال در کارکرد تردمیل شما نگردد . روغن کاری تسمه ی تردمیل بسیار اهمیت دارد و باعث بهتر شدت حرکت و گردش تسمه در نتیجه روان شدن و افزایش سرعت تردمیل شما می گردد .  تمامی این اقدامات می تواند به رفع مشکل حرکت نکردن تردمیل شما کمک کند .

سایر مقالات مرتبط

چرا تردمیل بو میده ؟

چرا تردمیل روشن نمی شود ؟

چرا تردمیل صدا میده ؟

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

چگونه تسمه تردمیل را تنظیم کنیم ؟

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + 4 =