چرا تردمیل حرکت نمی کند

چرا تردمیل حرکت نمی کند

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟ این مورد یکی از پرتکرار ترین سوالاتی ست ، که در رابطه با تردمیل پرسیده می شود . در پاسخ به این سوال دلایل متعددی وجود دارد که باید بررسی شود . ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد ، که با وجود اینکه تردمیل را به برق وصل کرده و روشن می کنید اما تردمیل حرکت نمی کند . واضح است که مشکلی در یکی از بخ

ش های تردمیل شما وجود دارد که باعث می شود تردمیل به درستی کار نکند . در این مقاله به بررسی دلایل اینکه چرا تردمیل حرکت نمی کند خواهیم پرداخت .

4 علت برای اینکه چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

در پاسخ به این سوال که چرا تردمیل حرکت نمی کند ، می توان 4 دلیل مطرح کرد که از مهم ترین دلایل حرکت نکردن تردمیل می باشد . این دلایل عبارتند از :

  1. آسیب و ایرد در موتور تردمیل شما
  2. شل شدگی و خرابی در کابل برق تردمیل
  3. ایراد در فیوز و مناسب نبودن فیوز برای دستگاه
  4. وجود مشکل در تسمه ی تردمیل و نوار نقاله

در ادامه به بررسی تک تک این موارد می پردازیم . آنچه بسیار اهمیت دارد ، این است که بهترین کار برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی سرویس کردن منظم دستگاه شما و رسیدگی و توجه مداوم به آن می باشد . و بهترین اقدام در صورت وجود مشکل این است که با یک تعمیرکار ماهر و متخصص تماس بگیرید تا تردمیل شما را با دقت بررسی کرده و مشکل آن را شناسایی و رفع نمایید .

وجود نقص و خرابی در موتور تردمیل

چرا تردمیل حرکت نمی کند ، خرابی موتور

کاملا واضح است که یکی از روشن ترین جواب ها در پاسخ به سوال چرا تردمیل حرکت نمی کند ، وجود ایراد ، نقص و خرابی در موتور تردمیل می باشد .  موتور تردکیل اصلی ترین بخش تردمیل می باشد که در صورتی که خراب باشد تردمیل کار نخواهد کرد . خرابی موتور تردمیل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد . وجود اتصالی ، وجود گرد و غبار بیش از حد ، عدم کارکرد درست سایر قطعات مربوط به موتور و … . خرابی موتور تردمیل کاملا تخصصی می باشد و بررسی و عیب یابی آن را حتما باید به متخصصین این حوزه بسپارید . زیرا هرگونه اقدام ناآگاهانه می تواند باعث ایجاد مشکلات بیشتری برای تردمیل شما گردد . حتی ممکن است موتور تردمیل شما کاملا بسوزد و از کار بیفتد بنابراین برای رفع این مشکل حتما با یک سرویس کار با تجربه و متخصص تماس بگیرید .

ایراد در کابل ، علت حرکت نکردن تردمیل

اگر تردمیل شما حرکت نمی کند ، پیش از هر اقدامی از رسیدن برق و متصل بودن آن به تردمیل اطمینان حاصل نمایید . بدین منظور ابتدا از سالم بودن پریز مطمئن شوید . بعد دو شاخه کابل تردمیل را چک نمایید . گاهی ممکن است دوشاخه ی تردمیل دچار شل شدگی ، ذوب شدگی و ایراد گردد و نتواند به خوبی برق مورد نیاز دستگاه شما را به دستگاه برساند . کابا را چک کنید تا دچار اتصالی و پوسیدگی نباشد . سیم های اتصال در خود دستگاه تردمیل را نیز بررسی نمایید . کایل متصل کننده ی برد ها به یکدیگر و سایر سیم ها و کایل های مربوطه . دقت کنید که در زمان بررسی کابل ها و اتصالات تردمیل از برق کشیده شده باشد . زیرا کار با برق نیازمند احتیاط بسیار می باشد و باید موارد ایمنی رعایت گردد . این کار از بروز هرگونه سانحه جلوگیری خواهد کرد .

مشکلات فیوز برق تردمیل

چرا تردمیل حرکت نمی کند ، مشکلات فیوز برق

فیوز برق تردمیل از مهم ترین قطعات تردمیل می باشد . در صورتی که فیوز تردمیل دچار مشکل باشد ، این امکان وجود دارد که تردمیل شما حرکت نکند . خرابی فیوز برق و پریدن مکرر آن باعث ایجاد نوسانات برق می گردد که ممکن است باعث شود که برد دستگاه تردمیل شما نیز دچار آسیب گردد . به همین دلیل باید به سرعت این مشکل را حل نمایید . برای رفع این مشکل در ابتدا باید مطمعن شوید که فیوز مربوطه خراب شده است . برای این کار نیاز به یک مولتی متر دارید . اگر بعد از تست فیوز ، مشخص شد که فیوز خراب است ، باید آن را تعویض نمایید .

متخصصین ما در تعمیر تردمیل اصفهان همواره تاکید داشته اند که ، هنگام تعویض فیوز دقت کنید که حتما مدل فیوز و میزان ولتاژ آن با فیوز فعلی کاملا یکسان و مشابه باشد . در غیر این صورت ممکن است فیوز کار نکرده و یا به برد دستگاه تردمیل شما آسیب وارد نماید . این مسئله حتی می تواند باعث آتش سوزی و به خطر افتادن جان شما گردد . به همین دلیل به هیچ وجه از فیوزی که کاملا مشابه فیوز قبلی دستگاه شما نیست استفاده نفرمایید . اگر فیوز شما سالم بود ، اما زود به زود می پرید ، بهتر این است که این فیوز را هم تعویض نمایید تا نوسانات ناشی از پریدن زود به زود فیوز به برد دستگاه شما آسیب وارد نکند . اگرچه تعویض فیوز کار سختی نیست اما بهتر این است که این کار را به متخصص بسپارید به ویژه زمانی که از سلامت آن اطمینان ندارید .

تنظیم نبودن تسمه ی تردمیل

تسمه ی تردمیل از مهم ترین قطعات تردمیل می باشد . این قطعه وظیفه ی جا به جایی و انتقال قدرت به سایر بخش ها و قطعات را دارد . زمانی که این قطعه معیوب باشد و به درستی تنظیم نشده باشد ، ممکن است تردمیل شما حرکت نکند . اگر تسمه تردمیل شما بیش از حد فرسوده شده باشد این امر باعث کندی حرکت و در برخی موارد عدم حرکت تردمیل شما می گردد . همچنین اگر تسمه به خوبی تنظیم نباشد مثلا اگر بیش از اندازه شل و یا سفت باشد امکان این که باعث عدم حرکت تردمیل گردد ، وجود دارد . این مسئله باعث می شود که به موتور تردمیل شما فشار بیشتری وارد شود و عمر آن را کاهش دهد .

برای این که دچار چنین مشکلی نگردید باید همیشه پیش از استفاده از تردمیل ، تسمه ی آن را چک نمایید تا در وسط به صورت صحیح قرار گرفته باشد . تسمه تردمیل را به طور مرتب تمیز و گرد گیری نمایید . تا گرد و غبار موجود باعث ایجاد اختلال در کارکرد تردمیل شما نگردد . روغن کاری تسمه ی تردمیل بسیار اهمیت دارد و باعث بهتر شدت حرکت و گردش تسمه در نتیجه روان شدن و افزایش سرعت تردمیل شما می گردد .  تمامی این اقدامات می تواند به رفع مشکل حرکت نکردن تردمیل شما کمک کند .

سایر مقالات :

تعمیر تردمیل نجف آباد اصفهان

رفع کندی تسمه تردمیل

تعمیر تردمیل خمینی شهر

چگونه تسمه تردمیل را تنظیم کنیم

تعمیر تردمیل شاهین شهر

چرا تردمیل بو میده

تعمیر دوچرخه ثابت اصفهان

هزینه تعمیر لوازم ورزشی

تعمیر تردمیل اصفهان توسط خودتان + مشاوره رایگان

چرا تردمیل روشن نمی شود

قیمت تردمیل دست‌دوم

هزینه ی تعمیر تردمیل

محاسبه قد و وزن مناسب

هزینه تعمیر الپتیکال

ارورهای تردمیل

هزینه تعمیر دوچرخه ثابت

تعمیر لوازم ورزشی اصفهان توسط خودتان + مشاور رایگان

هزینه تعویض تسمه تردمیل

علت خرابی تردمیل

تعمیر دوچرخه ثابت توسط خودتان به سادگی + مشاوره رایگان

تعمیر تردمیل اصفهان با نیروهای متخصص

درباره ما

راهنمای خرید تردمیل دست‌دوم

تعمیر لوازم ورزشی اصفهان با نیروهای متخصص + منصفانه ترین قیمت

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

تعمیر الپتیکال اصفهان

چرا تردمیل صدا میده

تعمیرات لوازم ورزشی اصفهان

ارور تردمیل پروفرم

تماس با ما

ارور تردمیل شیائومی

هزینه تعمیر برد تردمیل

ارور تردمیل المپیا

تعمیر تردمیل بهارستان اصفهان 

ارور تردمیل توربوفیتنس

هزینه تعمیر موتور تردمیل

ارور تردمیل تن آرا

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 2 =