چرا تردمیل روشن نمی شود

چرا تردمیل روشن نمی شود

چرا تردمیل روشن نمی شود ؟

چرا تردمیل روشن نمی شود ؟ از جمله سولات مکرر در رابطه با تردمیل می توان به این سوال و علت روشن نشدن تردمیل اشاره کرد . گاهی ممکن است ، تردمیل شما با وجود اینکه به برق وصل است روشن نشود . کاملا واضح است که در این صورت ، مشکلی در سیستم تردمیل شما وجود دارد . این مشکل باید به سرعت رفع گردد . بدین منظور نیاز است تا با دلایل آن آشنا شده و سپس اقدام به شناسایی و رفع مشکل گردد . در ادامه به بررسی مهم ترین دلایل روشن نشدن و کار نکردن تردمیل خواهیم پرداخت .

مشکل در برق و اتصالات الکتریکی

یکی از دلایل روشن نشدن تردمیل می توان گفت خرابی و مشکل در برق و اتصالات مربوطه می باشد . برای مثال ممکن است پریز خراب باشد و یا اینکه دوشاخه کابل خراب شده باشد . سیم کابل معیوب بوده و اتصالی داشته باشد . تمامی این موارد می تواند ، دلیلی برای روشن نشدن تردمیل شما باشد . پس بهتر است طبق این چک لیست اقدام نمایید :

  1. مطمعن شوید که پریز مربوطه سالم است و برق دارد .
  2. دو شاخه ی تردمیل به خوبی برسی شود ، تا دچار قطعی و شل شدگی اتصالات نشده باشد .
  3. از صحت کارکد و سالم بودن کلید روشن و خاموش پایین دستگاه تردمیل مطمئن شوید .
  4.  فیوز برد راچک نمایید و از سالم بودن آن و همچنین روشن بودن چراغ های مربوطه اطمینان حاصل نمایید .
  5.  تمامی اتصالات و سوکت های تردمیل را به خوبی و بادقت بررسی نمایید .
  6. توجه داشته باشید که کابل الکتریکی بین برد بالا و پایین سالم باشد و به خوبی کار کند .
  7. برای روشن شدن تردمیل باید کلید ایمنی در جای خود قرار داشته باشد .
  8. دقت کنید که دکمه  های مربوط به روشن کردن دستگاه به خوبی کار کند .

در صورتی که تمامی موارد بالا بررسی شد و مشکلی در هیچکدام از این موارد نبود ، بهتر این است که ، با یک سرویس کار با تجربه تماس گرفته و درخواست راهنمایی نمایید .

چرا تردمیل روشن نمی شود با اینکه به برق وصل است ؟

گاهی این امکان وجود دارد که با وجود اینکه تردمیل به برق وصل است ، روشن نمی شود . یعنی تمامی اتصالات برقی برسی شده ، پریز ها و کابل و دوشاخی مشکلی نداشته است ، با این حال تردمیل روشن نمی شود . در چنین شرایطی باید به دنبال مشکل در سایر قطعات تردمیل گشت . خرابی آداپتور ، خرابی موتور تردمیل ، خرابی برد ، مشکل فیوز ها و … می تواند دلیل برای روشن نشدن تردمیل شما باشد . که باید هرکدام به خوبی بررسی گشته و در صورت وجود مشکل نسبت به رفع آن اقدام گردد . پیش از اینکه اقدام به بررسی سایر قطعات نمایید همانطور که گفته شئ تمامی اتصالات و پریز ها را بررسی نمایید و از رسیدن برق به تردمیل کاملا اطمینان حاصل نمایید . فیوزها ، کلید های قطع کننده و اتصالات سیم ها را به خوبی بررسی نمایید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید .

خرابی و عدم اتصال آداپتور برق تردمیل

چرا تردمیل روشن نمی شود _ خرابی اداپتور

طبق صحبت های متخصصین ما در تعمیر تردمیل اصفهان ، یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود تردمیل روشن نشود ،خرابی و یا متصل نبودن برق تردمیل می باشد . باید بدانید که بعضی از تردمیل ها برای کار کردن نیاز به تبدیل ولتاژ برق دارند و در چنین تردمیل هایی از آداپتور استفاده می شود . آداپتور ها گاهی بیرون از دستگاه قرار گرفته و گاهیی درون دستگاه می باشند . باید این قطعه را بررسی کنید و از کارکرد و متصل بودن آن مطمئن شوید . برای مواردی که این قطعه در داخل تردمیل قرار دارد ،  و باید تردمیل باز شود ، باید حتما تردمیل را از برق بکشید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا آن را باز و بررسی نماید . هرگونه اقدام غیر تخصصی می تواند به تردمیل شما آسیب بیشتری وارد نماید .

خرابی و یا سوختگی فیوز تردمیل

یکی از دلایلی که در پاسخ به سوال چرا تردمیل روشن نمی شود ،  می توان داد این است که ممکن است فیوز تردمیل سوخته باشد یا دچار ایراد شده باشد و کار نکند . این مسئله باعث می شود که تردمیل روشن نشود . در چنین شرایطی باید فیوز تعویض گردد . ابتدا به کمک مولتی متر از خراب بودن فیوز مطمئن شوید . در صورتی که  فیوز خراب بود آن را تعویض نمایید . فقط توجه کنید که هردو فیوز کاملا مشابه و با ولتاژهای مشابهی باشند .

نمایشگر تردمیل خراب است

چرا تردمیل روشن نمی شود _ خرابی نمایشگر

گاهی دلیل این که تردمیل روشن نمی شود آن است که نمایشگر کار نمی کند ، و ممکن است ایراد فقط به دلیل کار نکردن نمایشگر باشد . برای اینکه از این مسئله مطمئن شوید ابتدا اتصال بین دستگاه و نمایشگر را بررسی نمایید . سپس بررسی کنید که صفحه نمایشگر برق داشته باشد  . بدین منظور می توانید از یک مولتی متر استفاده نمایید . مشکلات الکتریکی در نمایشگر مانند خرابی منبع برق ، سنسور و … نیز می تواند باعث روشن نشدن نمایشگر و در نتیجه روشن نشدن تردمیل گردد . از آنجا که این مشکلات کاملا تخصصی می باشند توصیه می شود هیچگونه اقدام خود سرانه در جهت رفع آن انجام نشود و حتما از متخصصین این حوزه کمک گرفته شود .

خرابی موتور مهم ترین علت روشن نشدن تردمیل

یکی از شایع ترین دلایل روشن نشدن تردمیل ، خراب شدن موتور آن می باشد . زمانی که موتور تردمیل دچار مشکل گردد واضح است که ممکن است تردمیل روشن نشود . برای اینکه از سلامت موتور اطمینان حاصل نمایید ، بهتر این است که در ابتدا ، موتور تردمیل را به خوبی تمیز کرده و از هرگونه گرد و غبار پاک نمایید . بعد از آن می توانید دستگاه را روشن کنید تا میزان تاثیر آن را مشاهده نمایید . اگه مشکل رفع نشد و موتور همچنان کار نمی کرد باید بایک تعمیرکار تماس گرفته درخواست راهنمایی نمایید .

در چنین شرایطی ممکن است موتور دستگاه شما نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد ، و یا اینکه مشکل جدی تر بوده  وغیر قابل رفع باشد ، که در این صورت نیاز به تعویض موتور می باشد . توجه کنید که موتور تعویض شده باید کاملا با موتور فعلی از لحاظ مدل و میزان ولتاژ هماهنگ و مشابه باشد تا به خوبی کار کرده و دچار مشکل نشوید . در برخی موارد مشکل موتور به دلیل مشکل در کنترل پنل هست که در این صورت شما باید کنترل پنل را تعمیر نمایید و نیازی به تعمیر یا تعویض موتور نمی باشد . با یک سرویس کار قابل اعتماد و مجرب تماس گرفته و در خواست کمک و راهنمایی نمایید .

سایر مقالات مرتبط

چرا تردمیل بو میده ؟

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

چرا تردمیل صدا میده ؟

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

چگونه تسمه تردمیل را تنظیم کنیم ؟

رفع کندی تسمه تردمیل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 15 =