چرا تردمیل صدا میده

چرا تردمیل صدا میده

چرا تردمیل صدا میده ؟

چرا تردمیل صدا میده ؟ این سوال ، یکی از رایج ترین سوالات در مورد تردمیل می باشد که همواره از متخصصین ما در تعمیر تردمیل اصفهان پرسیده می شود . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام استفاده از تردمیل احساس کرده باشید که تردمیل صدای غیر طبیعی و ناهنجاری می دهد که بسیار آزار دهنده است ، در چنین شرایطی باید این مسئله را جدی بگیرید و نسبت به رفع آن اقدام نمایید . صدای تردمیل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به بررسی مهم ترین موارد آن می پردازیم . آنچه مورد اهمیت است ، این است که در صورت مواجهه با این مشکل باید حتما با یک سرویس کار متخصص تماس بگیرید تا مشکل را شناسایی و رفع نماید و از بروز آسیب های جدی تر جلوگیری گردد .

پاسخ به سوال چرا تردمیل صدا میده ؟

در پاسخ به این سوال ، دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد صدا در تردمیل می گردد . در این مقاله در مورد دلایل مختلف ایجاد سر و صدای تردمیل ، و نحوه ی رفع آن صحبت کرده ایم . می توانید با مطالعه ی این مقاله مشکل تردمیل خود را شناسایی و رفع نمایید . تنها کافیست با دقت موارد زیر را مطالعه کرده و به کار ببندید .

ایرادات تسمه ی تردمیل

یکی از پاسخ هایی که می توان در رابطه با سوال چرا تردمیل صدا میده داد ، این است که تسمه ی تردمیل تنظیم نبوده و یا دچار مشکل است . زمانی که تسمه تنظیم نباشد ، ممکن است شما صدایی مانند جیر جیر  بشنوید . درصورت شنیدن چنین صدایی تسمه را روغن کاری نمایید . برای نحوه روغن کاری استاندارد و صحیح می توانید از دفترچه ی راهنمای تردمیل استفاده نمایید .

تنظیم نبودن تسمه یا شل و سفت بودن آن ، می تواند مشکلات جدی برای سایر بخش ها و قطعات تردمیل ایجاد نماید .در صورت پوسیدگی تسمه ، آن را تعویض نمایید و از تسمه استاندارد استفاده کنید . و تسمه و قسمت نوار نقاله را به صورت مرتب ، تمیزکاری و روغن کاری نمایید . در صورتی که مشکل حل نشد با یک تعمیرکار متخصص جهت رفع آن تماس حاصل فرمایید . بدین منظور می توانید با مشاورین ما در مرکز تعمیر تردمیل اصفهان تماس بگیرید .

سرو صدای تردمیل و مشکلات موتور

چرا تردمیل صدا میده مشکلات موتور

یکی دیگر از دلایل این که چرا تردمیل صدا میده ، این است که امکان دارد مشکلاتی در موتور تردمیل وجود داشته باشد ، که باعث ایجاد سر و صدای تردمیل می گردد . نحوه ی عملکرد تردمیل به شکلی است که باعث می شود الکتریسیته ی ساکن تولید گردد . این الکتریسیته ی ساکن ، باعث جذب گرد و غبار به موتور دستگاه می گردد . همین امر یعنی ، وجود گرد و غبار فراوان در موتور دستگاه می تواند باعث ایجاد سر و صدای غیر طبیعی تردمیل گردد .

برای رفع این مشکل به طور مرتب دستگاه را گردگیری و تمیز نمایید . زیر تردمیل یک زیر انداز حصیری یا پلاستکی پهن نمایید . این کار از جذب گرد و غبار و پرز جلوگیری می نماید . اگر هنگام سر و صدای دستگاه بو نیز احساس کردید ، بویی شبیه به سوختگی پلاستیک یا سیم ، به سرعت تردمیل را از برق بکشید و با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید . زیرا ممکن است مشکلات جدی برای تردمیل شما ایجاد گردد .

خرابی و ایراد سایر قطعات تردمیل

وجود خرابی و ایراد در سایر قطعات تردمیل نیز می تواند ، باعث به وجود آمدن صدا در هنگام استفاده از تردمیل گردد . برای مثال ، اگر پیچ و مهره ی تردمیل شما شل شده باشد ، این امر باعث به وجود آمدن صدای جیر جیر در دستگاه شما می گردد . در رابطه با سایر قطعات هم همین طور است . برای اینکه مطلع شوید ایراد از کدام قسمت در دستگاه شما می باشد ، با دقت به ارور های تردمیل خود ، دقت نمایید . یا اینکه با یک سرویس کار معتبر تماس گرفته و درخواست کمک نمایید .

چگونه صدای تردمیل را کاهش دهیم ؟

چرا تردمیل صدا میده ، چگونگی کاهش صدای تردمیل

یکی از عمده مشکلاتی که در رابطه با تردمیل وجود دارد ، این است که تردمیل در حالت طبیعی نیز سر و صدا دارد . مثلا هنگام دویدن روی تردمیل سر و صدای بلندی ایجاد می گردد که البته با توجه به محل قرار گیری تردمیل ، می تواند کم یا زیاد باشد . اما به صورت کلی به ویژه اینکه اکثرا افراد در آپارتمان ها زندگی می کنند و ممکن است باعث آزار سایر واحد ها گردد ، بهتر است به نکاتی که در ادامه ذکر می شود توجه گردد . تا به کمک این موارد بتوانید از میزان سر و صدای تردمیل خود بکاهید .

 • استفاده از زیرانداز مخصوص تردمیل یا تشک لاستیکی :
  استفاده از تشک لاستیکی به شدت میزان صدای تردمیل شما را کاهش خواهد داد . علاوه بر آن ، میزان لرزش تردمیل را نیز کاهش می دهد و از آسب های احتمای که ممکن است برای پای شما پیش بیاید مانند ضربه خودگی جلوگیری نماید .
 • استفاده از موکت در زیر تردمیل :
  اگر تردمیل خود را به صورت مستقیم بر روی زمین سیمانی یا کف چوبی قرار دهید ، این باعث ایجاد صدای بیشتری می گردد . توصیه میشود حتما از یک موکت در زیر تردمیل استفاده نمایید . هرچقدر ضخامت آن بیشتر باشد ، از میزان صدا بیشتر خواهد کاهید . اما بهترین گزینه همچنان استفاده از تشک پلاستیکی می باشد ، زیرا از جذب پرز و گرد و غبار نیز می کاهد .
 • استفاده ار پد ایزوله تردمیل
  چرا تردمیل صدا میده ، پد ایزوله
  پدهای ایزوله ی تردمیل به صورت تخصصی برای کاهس نویز ، لرزش و سر و صدای تردمیل طراحی گشته است . استفاده از این پدها می تواند به مقدار زیادی از سر و صدای تردمیل بکاهد . این پد ها در چهار گوشه ی دستگاه قرار می گیرند و به خوبی از لرزش و صدای تردمیل جلوگیری می کنند .
 • قرار دادن تردمیل در مکان مناسب
  اگر تردمیل خود را در مکانی مناسب در مرکز و با فاصله از دیوار ها قرار دهید ، این کار باعث کاهش سر و صدای تردمیل شما خواهد شد . البته این مورد مخصوص منزل می باشد .
 • نگهداری ، روغن کاری و تمیز کردن مرتب تردمیل
  این امر باعث می شود ،  از ایجاد سر و صدای ناشی از گرد و غبار یا سفت بودن تسمه و نوار نقاله جلوگیری گردد .

در صورت شنیدن صدای ناگهانی از تردمیل هنگام کار چه باید کرد ؟

زمانی که در حال استفاده از تردمیل و دویدن روی آن هستید ، ممکن است ، سر و صدای ناگهانی ایجاد گردد . در چنین شرایطی به سرعت ورش خود را قطع نمایید . تردمیل را متوقف کرده و از برق بکشید . و برای شناسایی و رفع مشکل با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید . زیرا ممکن است ایراد جدی برای دستگاه شما ایجاد شده باشد ، که نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد . و این کاری است که باید به متخصصین این حوزه سپرده شود .

سایر مقالات :

تعمیر تردمیل نجف آباد اصفهان

رفع کندی تسمه تردمیل

تعمیر تردمیل خمینی شهر

چگونه تسمه تردمیل را تنظیم کنیم

تعمیر تردمیل شاهین شهر

چرا تردمیل بو میده

تعمیر دوچرخه ثابت اصفهان

چرا تردمیل حرکت نمی کند

هزینه تعمیر لوازم ورزشی

تعمیر تردمیل اصفهان توسط خودتان + مشاوره رایگان

چرا تردمیل روشن نمی شود

قیمت تردمیل دست‌دوم

هزینه ی تعمیر تردمیل

محاسبه قد و وزن مناسب

هزینه تعمیر الپتیکال

ارورهای تردمیل

هزینه تعمیر دوچرخه ثابت

تعمیر لوازم ورزشی اصفهان توسط خودتان + مشاور رایگان

هزینه تعویض تسمه تردمیل

علت خرابی تردمیل

تعمیر دوچرخه ثابت توسط خودتان به سادگی + مشاوره رایگان

تعمیر تردمیل اصفهان با نیروهای متخصص

درباره ما

راهنمای خرید تردمیل دست‌دوم

تعمیر لوازم ورزشی اصفهان با نیروهای متخصص + منصفانه ترین قیمت

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

تعمیر الپتیکال اصفهان

تعمیرات لوازم ورزشی اصفهان

ارور تردمیل پروفرم

تماس با ما

ارور تردمیل شیائومی

هزینه تعمیر برد تردمیل

ارور تردمیل المپیا

تعمیر تردمیل بهارستان اصفهان 

ارور تردمیل توربوفیتنس

هزینه تعمیر موتور تردمیل

ارور تردمیل تن آرا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]
3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =