چرا تردمیل صدا میده

چرا تردمیل صدا میده

چرا تردمیل صدا میده ؟

چرا تردمیل صدا میده ؟ این سوال ، یکی از رایج ترین سوالات در مورد تردمیل می باشد که همواره از متخصصین ما در تعمیر تردمیل اصفهان پرسیده می شود . شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام استفاده از تردمیل احساس کرده باشید که تردمیل صدای غیر طبیعی و ناهنجاری می دهد که بسیار آزار دهنده است ، در چنین شرایطی باید این مسئله را جدی بگیرید و نسبت به رفع آن اقدام نمایید . صدای تردمیل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ادامه به بررسی مهم ترین موارد آن می پردازیم . آنچه مورد اهمیت است ، این است که در صورت مواجهه با این مشکل باید حتما با یک سرویس کار متخصص تماس بگیرید تا مشکل را شناسایی و رفع نماید و از بروز آسیب های جدی تر جلوگیری گردد .

پاسخ به سوال چرا تردمیل صدا میده ؟

در پاسخ به این سوال ، دلایل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد صدا در تردمیل می گردد . در این مقاله در مورد دلایل مختلف ایجاد سر و صدای تردمیل ، و نحوه ی رفع آن صحبت کرده ایم . می توانید با مطالعه ی این مقاله مشکل تردمیل خود را شناسایی و رفع نمایید . تنها کافیست با دقت موارد زیر را مطالعه کرده و به کار ببندید .

ایرادات تسمه ی تردمیل

یکی از پاسخ هایی که می توان در رابطه با سوال چرا تردمیل صدا میده داد ، این است که تسمه ی تردمیل تنظیم نبوده و یا دچار مشکل است . زمانی که تسمه تنظیم نباشد ، ممکن است شما صدایی مانند جیر جیر  بشنوید . درصورت شنیدن چنین صدایی تسمه را روغن کاری نمایید . برای نحوه روغن کاری استاندارد و صحیح می توانید از دفترچه ی راهنمای تردمیل استفاده نمایید .

تنظیم نبودن تسمه یا شل و سفت بودن آن ، می تواند مشکلات جدی برای سایر بخش ها و قطعات تردمیل ایجاد نماید .در صورت پوسیدگی تسمه ، آن را تعویض نمایید و از تسمه استاندارد استفاده کنید . و تسمه و قسمت نوار نقاله را به صورت مرتب ، تمیزکاری و روغن کاری نمایید . در صورتی که مشکل حل نشد با یک تعمیرکار متخصص جهت رفع آن تماس حاصل فرمایید .

سرو صدای تردمیل و مشکلات موتور

چرا تردمیل صدا میده مشکلات موتور

یکی دیگر از دلایل این که چرا تردمیل صدا میده ، این است که امکان دارد مشکلاتی در موتور تردمیل وجود داشته باشد ، که باعث ایجاد سر و صدای تردمیل می گردد . نحوه ی عملکرد تردمیل به شکلی است که باعث می شود الکتریسیته ی ساکن تولید گردد . این الکتریسیته ی ساکن ، باعث جذب گرد و غبار به موتور دستگاه می گردد . همین امر یعنی ، وجود گرد و غبار فراوان در موتور دستگاه می تواند باعث ایجاد سر و صدای غیر طبیعی تردمیل گردد .

برای رفع این مشکل به طور مرتب دستگاه را گردگیری و تمیز نمایید . زیر تردمیل یک زیر انداز حصیری یا پلاستکی پهن نمایید . این کار از جذب گرد و غبار و پرز جلوگیری می نماید . اگر هنگام سر و صدای دستگاه بو نیز احساس کردید ، بویی شبیه به سوختگی پلاستیک یا سیم ، به سرعت تردمیل را از برق بکشید و با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید . زیرا ممکن است مشکلات جدی برای تردمیل شما ایجاد گردد .

خرابی و ایراد سایر قطعات تردمیل

وجود خرابی و ایراد در سایر قطعات تردمیل نیز می تواند ، باعث به وجود آمدن صدا در هنگام استفاده از تردمیل گردد . برای مثال ، اگر پیچ و مهره ی تردمیل شما شل شده باشد ، این امر باعث به وجود آمدن صدای جیر جیر در دستگاه شما می گردد . در رابطه با سایر قطعات هم همین طور است . برای اینکه مطلع شوید ایراد از کدام قسمت در دستگاه شما می باشد ، با دقت به ارور های تردمیل خود ، دقت نمایید . یا اینکه با یک سرویس کار معتبر تماس گرفته و درخواست کمک نمایید .

چگونه صدای تردمیل را کاهش دهیم ؟

چرا تردمیل صدا میده ، چگونگی کاهش صدای تردمیل

یکی از عمده مشکلاتی که در رابطه با تردمیل وجود دارد ، این است که تردمیل در حالت طبیعی نیز سر و صدا دارد . مثلا هنگام دویدن روی تردمیل سر و صدای بلندی ایجاد می گردد که البته با توجه به محل قرار گیری تردمیل ، می تواند کم یا زیاد باشد . اما به صورت کلی به ویژه اینکه اکثرا افراد در آپارتمان ها زندگی می کنند و ممکن است باعث آزار سایر واحد ها گردد ، بهتر است به نکاتی که در ادامه ذکر می شود توجه گردد . تا به کمک این موارد بتوانید از میزان سر و صدای تردمیل خود بکاهید .

 • استفاده از زیرانداز مخصوص تردمیل یا تشک لاستیکی :
  استفاده از تشک لاستیکی به شدت میزان صدای تردمیل شما را کاهش خواهد داد . علاوه بر آن ، میزان لرزش تردمیل را نیز کاهش می دهد و از آسب های احتمای که ممکن است برای پای شما پیش بیاید مانند ضربه خودگی جلوگیری نماید .
 • استفاده از موکت در زیر تردمیل :
  اگر تردمیل خود را به صورت مستقیم بر روی زمین سیمانی یا کف چوبی قرار دهید ، این باعث ایجاد صدای بیشتری می گردد . توصیه میشود حتما از یک موکت در زیر تردمیل استفاده نمایید . هرچقدر ضخامت آن بیشتر باشد ، از میزان صدا بیشتر خواهد کاهید . اما بهترین گزینه همچنان استفاده از تشک پلاستیکی می باشد ، زیرا از جذب پرز و گرد و غبار نیز می کاهد .
 • استفاده ار پد ایزوله تردمیل
  چرا تردمیل صدا میده ، پد ایزوله
  پدهای ایزوله ی تردمیل به صورت تخصصی برای کاهس نویز ، لرزش و سر و صدای تردمیل طراحی گشته است . استفاده از این پدها می تواند به مقدار زیادی از سر و صدای تردمیل بکاهد . این پد ها در چهار گوشه ی دستگاه قرار می گیرند و به خوبی از لرزش و صدای تردمیل جلوگیری می کنند .
 • قرار دادن تردمیل در مکان مناسب
  اگر تردمیل خود را در مکانی مناسب در مرکز و با فاصله از دیوار ها قرار دهید ، این کار باعث کاهش سر و صدای تردمیل شما خواهد شد . البته این مورد مخصوص منزل می باشد .
 • نگهداری ، روغن کاری و تمیز کردن مرتب تردمیل
  این امر باعث می شود ،  از ایجاد سر و صدای ناشی از گرد و غبار یا سفت بودن تسمه و نوار نقاله جلوگیری گردد .

در صورت شنیدن صدای ناگهانی از تردمیل هنگام کار چه باید کرد ؟

زمانی که در حال استفاده از تردمیل و دویدن روی آن هستید ، ممکن است ، سر و صدای ناگهانی ایجاد گردد . در چنین شرایطی به سرعت ورش خود را قطع نمایید . تردمیل را متوقف کرده و از برق بکشید . و برای شناسایی و رفع مشکل با تعمیرکار متخصص تماس بگیرید . زیرا ممکن است ایراد جدی برای دستگاه شما ایجاد شده باشد ، که نیاز به تعمیرات تخصصی داشته باشد . و این کاری است که باید به متخصصین این حوزه سپرده شود .

سایر مقالات مرتبط

چرا تردمیل بو میده ؟

چرا تردمیل حرکت نمی کند ؟

علت خاموش شدن ناگهانی تردمیل

چگونه تسمه تردمیل را تنظیم کنیم ؟

رفع کندی تسمه تردمیل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =